Online Psikolojik Danışmanlık

Online terapi yöntemi, batı ülkelerinde yaklaşık 10 yıldır kullanımı devam eden, ülkemizde de teknolojik cihazların gelişmesiyle kullanımı yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamada terapist danışan ile, internet ortamında kurulan görüntülü bağlantı metoduyla iletişime geçerek, uzaktan destek sağlamaktadır.

Yöntem, özellikle ülke/şehir dışında yaşayan, ya da çalışma saatlerinin yoğunluğu sebebiyle merkezimize gelmekte güçlük çeken bireylerin psikolojik destekten faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde, terapist ile ortak belirlenen randevu tarihi ve saatinde iletişime geçilerek, terapi desteği uygulanır.

Uygulamanın bir diğer avantajı, yüz yüze gelme ile ilgili fiziki ya da ruhsal rahatsızlık yaşayan ve bu nedenle dışarı çıkma imkanı olmayan bireylerin, hakları olan tedavi sürecine çok kolay şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

Online terapi yöntemi, terapistin danışan ile yüz yüze görüşmede kullandığı aynı etik kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır. Ancak 18 yaşından küçükler ve, çift/aile terapileri için uygun değildir. Psikiyatrik atak ve kriz durumları için sağlıklı değildir.

Başvuru için, öncelikle sorununuzun psikoterapi yöntemi ile çözüme ulaşabileceğine ilişkin bir değerlendirme yapmanız gerekmektedir. Yardım talep ettiğiniz durumda, kurumumuzla iletişime geçtiğiniz zaman, terapist ile uygun randevu zamanı belirlenir. Seansların, danışanın yalnız olduğu, sessiz bir ortamda yapılması tercih edilir. Görüşme süresi, yüz yüze seanslarda olduğu gibi ortalama 50dk sürer. Bağlı olduğunuz cihazın kamerası olması ve hızlı bir internet erişimine sahip olması teknolojik donanım için yeterlidir. Görüşmeler ‘skype’ programı üzerinden gerçekleştirilir. Eğer skype programı için kullanıcı hesabınız yoksa, kurumumuzu arayarak teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

Uygulama, yüz yüze gerçekleşen seans bedeli ile aynı fiyat tarifesine sahiptir. Ödeme ise havale/eft yolu ile size belirtilen banka hesabı üzerinden gerçekleşir.