Damla Dönmez ile Hatha Yoga Artık Merkezimizde

Damla Dönmez ile Hatha Yoga Dersleri 4 Temmuz tarihinden itibaren Merkezimizde başladı

YOGA NEDİR?
Yoga, vücudun sağlığını, nefsin kontrolünü öğreterek kalıcı ve hakiki bir Farkındalık’a ulaşmayı hedefleyen bir yöntembilimdir.

Toplamda 4 dersten oluşacak bu kursta Geleneksel Hatha Yoga’nın (Şivananda Yoga) temel 12 pozu tek tek gösterilerek, uygulatılacak, düzeltilecek ve sorular cevaplanacaktır.
KURS İÇERİĞİ:
Pratik:
– Doğru Nefes kullanımı & temel nefes egzersizleri
– Güneşe Selam
– Hatha Yoga’nın temel pozları
Teorik:
– Yoga’nın tanımı ve amaçları
– Yogik yaşam tarzı
– Doğru Gevşeme,
-Doğru beslenme
-Meditasyon ve Olumlu düşünce

EĞİTMEN
DAMLA DÖNMEZ
2008 yılında İTÜ Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Ancak, Felsefe’ye olan derin ilgisi sebebiyle, şu an halen öğrencisi olduğu Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü Doktora Programı’na başladı. Bir süre Tiyatro ve Oyunculuk ile ilgilendi. Tiyatro ve Akademik Felsefe ile sorgulamaları esnasında Yoga hayatına dahil oldu ve yaşam biçimine dönüştü.
Yoga Eğitmenlik Eğitimini, Sivananda Yoga Vedanta Merkezinden, UttarKashi, Himalayalar, Hindistan’da 2015 yılında aldı. Hindistan 6 ayda bir ziyaret ettiği ikinci evine dönüşürken, öğretmeni Swami Govindananda’nın rehberliğinde İleri Seviye Eğitimler ile öğrenimine devam etmektedir (Bkz.sivanandapeetham.org). Damla, halen Boğaziçi Üniversitesi’nde “Hint Felsefesinde Şiddetsizlik (Ahimsa) ve Kurban (Yajna) arasındaki ilişki” üzerinde Doktora tezini yazmakta ve Yoga yolundaki ilerleyişini sürdürmek, Yoga’nın faydalarını pek çok insanla paylaşabilmek amacıyla Yoga dersleri vermekte, öğrettikçe öğrenmektedir.

Yoga dersimizden kareler